Śmiertelność z powodu raka szyjki macicy. wyżej, niż wcześniej zakładano

Śmiertelność z powodu raka szyjki macicy. wyżej, niż wcześniej zakładanoŚmiertelność z powodu raka szyjki macicy. wyżej, niż wcześniej zakładano. W ciągu ostatnich 4 lat, śmiertelność z powodu raka szyjki macicy w Stanach Zjednoczonych jest ponad dwukrotnie. Jednak nowe badania pokazują, że wcześniejsze szacunki mogą być zaniżone dla kobiet ryzyko śmierci z powodu chorób. współautor badania Rositch Anny, doktor filozofii, z Блумбергской szkoły zdrowia publicznego Johna Hopkinsa w Baltimore, Maryland, i jego koledzy informują o swoich wynikach w czasopiśmie Cancer. Rak szyjki macicy jest rak, który rozpoczyna się w komórkach, które linii szyjki macicy. W tym roku szacuje się, że będzie około 12,820 nowych przypadków inwazyjnego raka szyjki macicy, diagnozujących w USA, a także w przybliżeniu 4,210 śmiertelność z powodu tej choroby. Według american cancer society, śmiertelność z powodu raka szyjki macicy spadła w ciągu ostatnich 40 lat o ponad 50%, co w dużej mierze spowodowane wzrostem szyjki macicy. Nowy badanie, jakkolwiek, sugeruje, że w USA kobiety ryzyko śmierć od nowotworu szyjki macicy może być znacznie wyższa, niż wcześniej zakładano, szczególnie dla czarnych kobiet.

Poprzednie oceny Rositch i kolegów

Rak szyjki macicy śmiertelność do 77 procent wyższa, niż poprzednie oceny Rositch i jego koledzy używaliśmy dane 2002-2012 z Narodowego centrum statystyki zdrowia i NIR inwigilaci, epidemiologii i ostatecznych wyników śmiertelności bazy danych do oceny wskaźników śmiertelności z powodu raka. Grupa zauważa, że poprzednie oceny śmiertelności z powodu raka szyjki macicy, wykorzystując te dane są kobiety, przenieśli hysterectomy i które w związku z tym, nie są zagrożoni dla raka szyjki macicy. Dla nowego analizy, naukowcy wykorzystali system obserwacji behawioralnych czynników ryzyka, aby określić liczbę kobiet po histerektomii w USA między 2002-2012, i te kobiety zostały usunięte z ostatecznej oceny. Nowe oceny wykazały, że częstość występowania raka szyjki macicy śmiertelność dla białych kobiet w USA wyniosła 4,7 na 100 000 w latach 2000-2012, że 47 procent wyższe niż 3,2 na 100000 wcześniej zakładano. Wśród czarnych kobiet, naukowcy ustalili śmiertelność z powodu raka szyjki macicy będzie 10.1 na 100 000 – 77 procent wyższe niż poprzednia ocena-5.7 na 100 000. Naukowcy odkryli również, że poprzednie oceny różnic w śmiertelności z powodu raka szyjki macicy między czarnymi i białymi kobietami została zaniżona o 44%. Ponadto, nowa analiza wykazała, że zakłady raka szyjki macicy śmiertelność wśród białych kobiet co roku spadła o 0,8% w latach 2002-2012, a wśród czarnych kobiet spadła o 3,6% w ujęciu rocznym. Rasowe różnicy w śmiertelności z powodu raka nadal pozostaje problemem.

Nowe dane sugerują, że różnice rasowe w raka szyjki macicy

Według Rositch, te nowi dane sugerują, że rasowe różnicy w śmiertelności z powodu raka szyjki macicy się nie skraca, ale, że ona powinna być w centrum uwagi. „Ponadto, wielu z tych, którzy umierają w wieku 65 lat, обрезающей punktu, gdzie przewodnik w ogóle nie zalecają kobietom z szyjki macicy należy regularnie badane na raka szyjki macicy,” Rositch nuty. W artykule redakcyjnym, związane są badania, Dr Heather Dalton, Arizona onkologii, Dr John Farley, St Szpital i centrum medyczne Józefa – jak w Phoenix, Arizona – mówią, że nowe oceny podkreślają „uciążliwy problem” nierówności rasowej w śmiertelności z powodu raka w USA, ale są pozytywne oznaki. „Pojawia się różnica w śmiertelności między czarnymi i białymi kobietami maleje, szczególnie wśród kobiet w ich 20-tych i 30-tych,” one piszą. „To może być wczesnym objawem wpływu szczepień przeciwko wirusowi HPV”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *